TRELIŃSKI

Nowość

Zdjęcia: Krzysztof Bieliński
oraz Jacek Poremba, Ilona Sochorová, Hana Smejkalová, Iza Grzybowska, MT
Teksty: Małgorzata Dziewulska
Wywiad: Kuba Mikurda
Tłumaczenie: Adam Zdrodowski
Publikacja polsko-angielska

ISBN 978-83-63-432-94-2
Oprawa twarda z obwolutą
288 stron

Album wydany przez Teatr Wielki - Operę Narodową jest podsumowaniem piętnastu lat pracy Mariusza Trelińskiego jako reżysera operowego.

Bogato ilustrowany zdjęciami autorstwa Krzysztofa Bielińskiego i Jacka Poremby z najważniejszych spektakli Trelińskiego: Madame Butterfly, którą zrewolucjonizował polską scenę operową w 1999 roku, otrzymując wyrazy uznania od Placida Domingo wraz z zaproszeniem do opery w Waszyngtonie, przez opery Oniegin, Orfeusz i Eurydyka, Traviata, Turandot aż po ostatnie – Zamek Sinobrodego i Salome. Każdy tytuł w albumie poprzedza wstęp autorstwa Małgorzaty Dziewulskiej, a podsumowaniem jest zapis rozmowy z Mariuszem Trelińskim, którą poprowadził Kuba Mikurda.

Ostatnim ważnym wydarzeniem był sukces premiery Jolanty|Zamku Sinobrodego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Mariusz Treliński jest absolwentem łódzkiej „filmówki”, jego indywidualny styl bierze swój początek z języka filmowego. Zanim trafił do opery, Treliński zaczynał swoją karierę jako reżyser filmowy (Łagodna, Egoiści). Od 2008 roku Mariusz Treliński jest dyrektorem artystycznym Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Ostatnie egzemplarze!

89,00 zł brutto

Produkty z tej samej kategorii

Przejdź do góry