DUŻO ZA PÓŹNO, O WIELE ZA WCZEŚNIE. ZBYSŁAW MAREK MACIEJEWSKI

Nowość

Książeczka powstała w związku z wystawą prac Zbysława Marka Maciejewskiego w Galerii Opera w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Autor: Iwona Witkowska
Projekt graficzny: Katarzyna Ogrodnik
oprawa miękka
50 stron
ISBN: 978-83-65844-30-9

Zbysław Marek Maciejewski – jeden z najwybitniejszych współczesnych malarzy. Skąd czerpał inspiracje, co zdecydowało, że został malarzem, kim byli jego przyjaciele, co lubił robić w wolnych chwilach – o tym i o wiele więcej opowiada książeczka dla dzieci, towarzysząca wystawie prac Artysty, która prezentowana była w Galerii Opera (od 25/01 do 24/04/2018).

„W rodzinie państwa Maciejewskich do tej pory nie było artystów. Dziadek był uzdolniony, pięknie rzeźbił, ale było to tylko hobby. Chłopiec rysował z pasją. Zamalowywał tony kartek. Gdy miał 9 lat, stworzył swój pierwszy obraz olejny. Dzieło namalował farbą do malowania płotu, którą zwędził sąsiadowi. Jakoś trzeba sobie radzić, gdy talent wzywa! Zbysławek rósł i każdą wolną chwilę poświęcał malarstwu. Czytał książki o sztuce, przeglądał albumy z reprodukcjami dzieł wielkich mistrzów, bywał z rodzicami w muzeach i przede wszystkim malował. Zamiast bawić się z rówieśnikami, grać w piłkę, łowić ryby w przepływającej przez Tarnów rzece Białej, łazić po drzewach czy po prostu szukać wiatru w polu, wolał każdą wolną chwilę poświęcać malarstwu.” – fragment książeczki.

10,00 zł brutto

Produkty z tej samej kategorii

Przejdź do góry