GŁOWA WYPEŁNIONA OBRAZAMI. JANUSZ PRZYBYLSKI

Nowość

Autorzy: Marcin Fedisz, Iwona Witkowska, Kasia Ogrodnik
Bajka: Zofia Fabjanowska-Micyk
Książeczka powstała w związku z wystawą Janusz Przybylski w Galerii Opera w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

ISBN 978-83-65161-14-7
Oprawa miękka
59 stron

W jaki sposób i jak swoje wyobrażenia i idee urzeczywistniał jeden z najważniejszych współczesnych malarzy? Co go inspirowało i skąd czerpał pomysły? Jakie techniki malarskie wykorzystywał w swoich cyklach? Czym jest i co charakteryzuje lin-art?

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w książeczce o jednym z najbardziej samodzielnych przedstawicieli polskiego malarstwa nowej figuracji i jednym z niewielu polskich artystów, którego dzieła znajdują się w słynnej, londyńskiej Tate Gallery – Januszu Przybylskim.

„Znakomity malarz, mistrz rysunku, genialny grafik. Prawdziwy artysta. Sztukę uważał za powołanie i traktował ją bardzo poważnie. Uważał, że właśnie w niej wyraża się swoje „zamyślenie nad życiem”. Był obdarzony niezwykłym talentem. Potrafił namalować wszystko, co chciał.

I wszystko potrafił namalować na różne sposoby. Tak mówią ci, którzy go znali i którzy znają się na sztuce. Dlatego jego obrazy są tak różnorodne i zaskakujące, jakby malowało je kilku artystów. Pracował w różnych stylach i technikach. Nie zależało mu na wypracowaniu tylko jednego, łatwo rozpoznawalnego stylu. „Mówiąc prościej: nie lubię artystów pracujących w jednej konwencji, nawet najlepszej.” – fragment książeczki

10,00 zł brutto

Produkty z tej samej kategorii

Przejdź do góry